Voltam ma boltban, leginkább tejfölre volt szükség a rakott zöldbabhoz, de vettem néhány egyéb dolgot is. Felvágott, tojás, margarin, citromlé, paradicsompüré, pékáru, papírtörlő...stb.
Összesen 3924 ft-ot fizettem, mindet erzsébet kártyáról, így ott már csak M. kártyáján van pénz. Tejfölt és műzliszeletet a coopban vettem.
Vien naplója
2016. szeptember 19., hétfő
Folytatás
Csütörtökön voltunk tankolni, 15.500 Ft-ot költöttünk. Péntekre a megtervezett túrós tésztát főztem, ehhez 1 tejfölt vettem csak a boltban. Hétvégén tojásleves volt a menü, és túrógombóc a maradék túróból.
A mai nap darált húsból pörköltet tervezek csinálni tésztával, a maradék pörköltből este pedig rakott zöldbabot.
Holnap megyek körmöshöz és dokihoz is, ott kiderül, a félretett pénzből mennyi maradt meg (mindkettőre rászámolva tettem el, a dokira 20.000-t, a körmösre 3.000-t)
A mai nap darált húsból pörköltet tervezek csinálni tésztával, a maradék pörköltből este pedig rakott zöldbabot.
Holnap megyek körmöshöz és dokihoz is, ott kiderül, a félretett pénzből mennyi maradt meg (mindkettőre rászámolva tettem el, a dokira 20.000-t, a körmösre 3.000-t)
2016. szeptember 15., csütörtök
Költések
A tegnapi nap folyamán az alábbiakat költöttem:
Reggel újság a vonatra 395 ft
Egy tökmagos kocka és Misinek egy tábla csoki ajándéka csak úgy 650 ft
Vonatra hazafelé 2 pizzaszelet, 1 sajtos roló 600 Ft
Összesen: 1645
Ma voltam a tescoba, de csak kenyérfélét vettem néhány napra 1155 Ft értékben
Maradék a hónapra: 56200 ft
Kártyámon: maradék 10.000 költhető
Erzsébeten 10.000 költhető
pénztárcámban: 24000 ft
A maradék M.nél van.
Nem várt kiadás azonban 2 is összejött a hónapra, egy, hogy bejelentkeztem végre endokrinológiára magánrendelésre, ez várhatóan 15000 ft lesz ebben a hónapban, plusz a fizetős vérvételek vagy vizsgálatok amikre elküld. Ez valószínű csak októberre marad.
Másrészt október 1-én önköltségen Pestre kell utaznunk családlátogatás miatt, ennek költségét még nem tudom.
Amit tehetek, hogy boltban minél kevesebbet költök, és használom ami a spajzban, hűtőben van.
Ma pl. basmati rizs volt az ebéd kisütős husival, holnapra túrós tésztát tervezek.
Hétvégén a menü gulyásleves lesz, ehhez megvan minden, mellé palacsintát sütök a maradék túróból, és a sok lekvárból.
Reggel újság a vonatra 395 ft
Egy tökmagos kocka és Misinek egy tábla csoki ajándéka csak úgy 650 ft
Vonatra hazafelé 2 pizzaszelet, 1 sajtos roló 600 Ft
Összesen: 1645
Ma voltam a tescoba, de csak kenyérfélét vettem néhány napra 1155 Ft értékben
Maradék a hónapra: 56200 ft
Kártyámon: maradék 10.000 költhető
Erzsébeten 10.000 költhető
pénztárcámban: 24000 ft
A maradék M.nél van.
Nem várt kiadás azonban 2 is összejött a hónapra, egy, hogy bejelentkeztem végre endokrinológiára magánrendelésre, ez várhatóan 15000 ft lesz ebben a hónapban, plusz a fizetős vérvételek vagy vizsgálatok amikre elküld. Ez valószínű csak októberre marad.
Másrészt október 1-én önköltségen Pestre kell utaznunk családlátogatás miatt, ennek költségét még nem tudom.
Amit tehetek, hogy boltban minél kevesebbet költök, és használom ami a spajzban, hűtőben van.
Ma pl. basmati rizs volt az ebéd kisütős husival, holnapra túrós tésztát tervezek.
Hétvégén a menü gulyásleves lesz, ehhez megvan minden, mellé palacsintát sütök a maradék túróból, és a sok lekvárból.
2016. szeptember 13., kedd
Heti menü
Furcsa lehet így hét közepén elkezdeni menütervet írni, de inkább csak azt írnám le, milyen lehetőségeim vannak a spajz, és hűtőben lévő dolgok felhasználásával.
Alapvető élelmiszerek mindig vannak otthon, és tele a fagyasztó is. Amik rég voltak és vannak is itthon:
Lehetne főzni:
Borsóból
-borsóleves, borsópörkölt, borsófőzelék
Dióból
-aranygaluska, diós sütemény
Karajból
-rántott hús, mustáros karaj, tepsis karaj, gulyás leves, dubarry szelet
Darált húsból
-bolognai, paradicsomos húsgombóc, karalábéfőzelék húsgombóccal, rizseshús
Leveles tésztából
-pogácsa, édes/sós péksüti
Tésztából
- krumplis tészta, túrós tészta, tésztasaláta, sajtos-tejfölös tészta
Van otthon fagyasztva lecsó, kisütős hús, sült krumpli, fagyasztott zöldségköret.
Amihez kellhet néhány dolog:
Lehetne palacsinta is levessel, illetve házi pizza, rántott karfiol, sütőtök krémleves, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, frankfurti leves, kelkáposzta fasírt, rizsfelfújt
Részletesen
Sokszor próbáltam már blogot írni, mindig a céljaimról, vagy a jobbá válásomról, aztán sosem lett belőle semmi. Most egy spórolós, beosztós blogot írnék, leginkább a magam ellenőrzésére.
A hónapban a gázszámlán kívül minden csekk be lett fizetve, amik így néztek ki:
villany - 3936 ft
víz - nincs
gáz -5804 ft
telefon - 12422 ft
biztosítás -1696 ft
közös költség - 10920 ft
hitel -20530 ft
diákhitel -44024 ft
lakásbiztosítás -2279 ft
digi - 4720 ft
garázsadó - 5250 ft
Összesen: 111.58 ft
Ha hazamegyek megnézem a füzetem nem felejtettem-e el semmit.
Ezenkívül raktam félre pénzt még körmösre, mert a hónapban megyek hozzá, 3000-el számoltam, és tornára is, ez terv szerint 9600 ft még a hónapban. Ez félre van téve.
M és az én kártyámról is felvettük a max felvehetőt, beraktuk a garázs borítékjába, így ott már van 700.000 ft, viszont így ő kártyáján nem maradt semmi.
Maradék, amiből a hónapban gazdálkodhatunk:
készpénz: 34.500 ft
kártyámon: 45.152 ft
Erzsébet kártya én: 5000 ft
Erzsébet kártya M. : 5500 ft
Az én kártyámon lévő pénzből terv szerint befizetem a tigázt, egy tankolást, a havi djamat, éa félre teszem a fizetésem 10%át is, így összesen marad rajta: kb. 14000 ft
Ebben a hónapban így mindennel együtt 59000 ft-ból kell kijönnünk, azután, hogy minden csekk be van fizetve, minden előre látható kiadásra félre van téve a pénz, illetve fizetés után rögtön volt már egy nagybevásárlás, így nem üres a spajz és a hűtő sem.
3,5 hetünk van még fizetésig, ez hetente durván 17.000 ft-ot jelent.
Nagyon jó.
Amiket a hónapban vennem kell:
gyógyszertár: d vitamin, sebtapasz, ekcéma krém, körömvirág krém összesen kb. 3800 ft
A heti menütervem a következő bejegyzésben lesz.
A hónapban a gázszámlán kívül minden csekk be lett fizetve, amik így néztek ki:
villany - 3936 ft
víz - nincs
gáz -5804 ft
telefon - 12422 ft
biztosítás -1696 ft
közös költség - 10920 ft
hitel -20530 ft
diákhitel -44024 ft
lakásbiztosítás -2279 ft
digi - 4720 ft
garázsadó - 5250 ft
Összesen: 111.58 ft
Ha hazamegyek megnézem a füzetem nem felejtettem-e el semmit.
Ezenkívül raktam félre pénzt még körmösre, mert a hónapban megyek hozzá, 3000-el számoltam, és tornára is, ez terv szerint 9600 ft még a hónapban. Ez félre van téve.
M és az én kártyámról is felvettük a max felvehetőt, beraktuk a garázs borítékjába, így ott már van 700.000 ft, viszont így ő kártyáján nem maradt semmi.
Maradék, amiből a hónapban gazdálkodhatunk:
készpénz: 34.500 ft
kártyámon: 45.152 ft
Erzsébet kártya én: 5000 ft
Erzsébet kártya M. : 5500 ft
Az én kártyámon lévő pénzből terv szerint befizetem a tigázt, egy tankolást, a havi djamat, éa félre teszem a fizetésem 10%át is, így összesen marad rajta: kb. 14000 ft
Ebben a hónapban így mindennel együtt 59000 ft-ból kell kijönnünk, azután, hogy minden csekk be van fizetve, minden előre látható kiadásra félre van téve a pénz, illetve fizetés után rögtön volt már egy nagybevásárlás, így nem üres a spajz és a hűtő sem.
3,5 hetünk van még fizetésig, ez hetente durván 17.000 ft-ot jelent.
Nagyon jó.
Amiket a hónapban vennem kell:
gyógyszertár: d vitamin, sebtapasz, ekcéma krém, körömvirág krém összesen kb. 3800 ft
A heti menütervem a következő bejegyzésben lesz.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)