2016. szeptember 19., hétfő

Boltozás

Voltam ma boltban, leginkább tejfölre volt szükség a rakott zöldbabhoz, de vettem néhány egyéb dolgot is. Felvágott, tojás, margarin, citromlé, paradicsompüré, pékáru, papírtörlő...stb.

Összesen 3924 ft-ot fizettem, mindet erzsébet kártyáról, így ott már csak M. kártyáján van pénz. Tejfölt és műzliszeletet a coopban vettem.

Folytatás

Csütörtökön voltunk tankolni, 15.500 Ft-ot költöttünk. Péntekre a megtervezett túrós tésztát főztem, ehhez 1 tejfölt vettem csak a boltban. Hétvégén tojásleves volt a menü, és túrógombóc a maradék túróból.

A mai nap darált húsból pörköltet tervezek csinálni tésztával, a maradék pörköltből este pedig rakott zöldbabot.

Holnap megyek körmöshöz és dokihoz is, ott kiderül, a félretett pénzből mennyi maradt meg (mindkettőre rászámolva tettem el, a dokira 20.000-t, a körmösre 3.000-t)

2016. szeptember 15., csütörtök

Költések

A tegnapi nap folyamán az alábbiakat költöttem:

Reggel újság a vonatra 395 ft

Egy tökmagos kocka és Misinek egy tábla csoki ajándéka csak úgy 650 ft

Vonatra hazafelé 2 pizzaszelet, 1 sajtos roló 600 Ft

Összesen:  1645

Ma voltam a tescoba, de csak kenyérfélét vettem néhány napra 1155 Ft értékben

Maradék a hónapra: 56200 ft

Kártyámon: maradék 10.000 költhető

Erzsébeten 10.000 költhető

pénztárcámban: 24000 ft

A maradék M.nél  van.

Nem várt kiadás azonban 2 is összejött a hónapra, egy, hogy bejelentkeztem végre endokrinológiára magánrendelésre, ez várhatóan 15000 ft lesz ebben a hónapban, plusz a fizetős vérvételek vagy vizsgálatok amikre elküld. Ez valószínű csak októberre marad.

Másrészt október 1-én önköltségen Pestre kell utaznunk családlátogatás miatt, ennek költségét még nem tudom.

Amit tehetek, hogy boltban minél kevesebbet költök, és használom ami a spajzban, hűtőben van.

Ma pl. basmati rizs volt az ebéd kisütős husival, holnapra túrós tésztát tervezek.

Hétvégén a menü gulyásleves lesz, ehhez megvan minden, mellé palacsintát sütök a maradék túróból, és a sok lekvárból.

2016. szeptember 13., kedd

Heti menü



Furcsa lehet így hét közepén elkezdeni menütervet írni, de inkább csak azt írnám le, milyen lehetőségeim vannak a spajz, és hűtőben lévő dolgok felhasználásával.

Alapvető élelmiszerek mindig vannak otthon, és tele a fagyasztó is. Amik rég voltak és vannak is itthon:

Lehetne főzni:

Borsóból

-borsóleves, borsópörkölt, borsófőzelék

Dióból

-aranygaluska, diós sütemény

Karajból

-rántott hús, mustáros karaj, tepsis karaj, gulyás leves, dubarry szelet

Darált húsból

-bolognai, paradicsomos húsgombóc, karalábéfőzelék húsgombóccal, rizseshús

Leveles tésztából

-pogácsa, édes/sós péksüti

Tésztából

- krumplis tészta, túrós tészta, tésztasaláta, sajtos-tejfölös tészta

Van otthon fagyasztva lecsó, kisütős hús, sült krumpli, fagyasztott zöldségköret.



Amihez kellhet néhány dolog:

Lehetne palacsinta is levessel, illetve házi pizza, rántott karfiol, sütőtök krémleves, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, frankfurti leves, kelkáposzta fasírt, rizsfelfújt

Részletesen

Sokszor próbáltam már blogot írni, mindig a céljaimról, vagy a jobbá válásomról, aztán sosem lett belőle semmi. Most egy spórolós, beosztós blogot írnék, leginkább a magam ellenőrzésére.


A hónapban a gázszámlán kívül minden csekk be lett fizetve, amik így néztek ki:

villany - 3936 ft
víz - nincs
gáz -5804 ft
telefon - 12422 ft
biztosítás -1696 ft
közös költség - 10920 ft
hitel -20530 ft
diákhitel -44024 ft
lakásbiztosítás -2279 ft
digi - 4720 ft
garázsadó - 5250 ft

Összesen: 111.58 ft

Ha hazamegyek megnézem a füzetem nem felejtettem-e el semmit.

Ezenkívül raktam félre pénzt még körmösre, mert a hónapban megyek hozzá, 3000-el számoltam, és tornára is, ez terv szerint 9600 ft még a hónapban. Ez félre van téve.

M és az én kártyámról is felvettük a max felvehetőt, beraktuk a garázs borítékjába, így ott már van 700.000 ft, viszont így ő kártyáján nem maradt semmi.

Maradék, amiből a hónapban gazdálkodhatunk:

készpénz: 34.500 ft 

kártyámon:  45.152 ft

Erzsébet kártya én: 5000 ft

Erzsébet kártya M. : 5500 ft

Az én kártyámon lévő pénzből terv szerint befizetem a tigázt, egy tankolást, a havi djamat, éa félre teszem a fizetésem 10%át is, így összesen marad rajta: kb. 14000 ft

Ebben a hónapban így mindennel együtt 59000 ft-ból kell kijönnünk, azután, hogy minden csekk be van fizetve, minden előre látható kiadásra félre van téve a pénz, illetve fizetés után rögtön volt már egy nagybevásárlás, így nem üres a spajz és a hűtő sem.

 3,5 hetünk van még fizetésig, ez hetente durván 17.000 ft-ot jelent.

Nagyon jó.

Amiket a hónapban vennem kell:

gyógyszertár:  d vitamin, sebtapasz, ekcéma krém, körömvirág krém összesen kb. 3800 ft

A heti menütervem a következő bejegyzésben lesz.