2016. szeptember 13., kedd
Heti menü
Furcsa lehet így hét közepén elkezdeni menütervet írni, de inkább csak azt írnám le, milyen lehetőségeim vannak a spajz, és hűtőben lévő dolgok felhasználásával.
Alapvető élelmiszerek mindig vannak otthon, és tele a fagyasztó is. Amik rég voltak és vannak is itthon:
Lehetne főzni:
Borsóból
-borsóleves, borsópörkölt, borsófőzelék
Dióból
-aranygaluska, diós sütemény
Karajból
-rántott hús, mustáros karaj, tepsis karaj, gulyás leves, dubarry szelet
Darált húsból
-bolognai, paradicsomos húsgombóc, karalábéfőzelék húsgombóccal, rizseshús
Leveles tésztából
-pogácsa, édes/sós péksüti
Tésztából
- krumplis tészta, túrós tészta, tésztasaláta, sajtos-tejfölös tészta
Van otthon fagyasztva lecsó, kisütős hús, sült krumpli, fagyasztott zöldségköret.
Amihez kellhet néhány dolog:
Lehetne palacsinta is levessel, illetve házi pizza, rántott karfiol, sütőtök krémleves, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, frankfurti leves, kelkáposzta fasírt, rizsfelfújt
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése